Petr Rímský www.rimsky.cz

Svérázný písničkář v jehož projevu se kromě folku mísí zejména prvky šansonu a blues, vynikající a nezaměnitelný kytarista. V druhé polovině 80. let v nejslavnějším období Porty navštěvované více než 30 tisíci diváků zazářil mezi tehdejší elitou písničkářských osobností zejména písněmi „Blues o hvězdě“, „Křídla a kopyta“ - autorské Porty 1986 a 1988, nebo písní „A ještě radši se vracím“, „Šašek“ a dalšími. Petrův hluboký a podmanivý hlas je nezaměnitelný. Snad pouze s hlasem jeho bratra herce Pavla Rímského, známého z dabingu, rozhlasu, nebo z Vinohradského či dalších divadel.

Petr Rímský je také skvělý a srozumitelný teoretik a kytarový pedagog pořádající Letní kytarové školy a speciální kurzy (www.skola.hitbox.cz).

Je autorem hudebních publikací - „Akordy a jak na ně... 1440 kytarových akordů“, „Na kytaru od začátku“, „Hudební nauka 1-3“, beletrie - „Ze života muzikantského“. V 90. letech působil jako hudební publicista, šéfredaktor ale i vydavatel hudebního HITBOX, magazín s písničkami, vydavatel výborně zpracovaných zpěvníků - K.Kryl, J. Nohavica, K. Plíhal, W.Daněk, J. Ledecký, Fleret, Evergreens 1-4, asi 1.000 písní jako příloha magazínu HITBOX atd. - a muzikantských příruček.

Petr byl producentem dodnes vzpomínaného festivalu FOLKY - NEFOLKY řadu let na hradě Helfštýně a na hradě v Boskovicích, nebo například Prvního mezinárodního romského festivalu se třemi CD, kterým dělal hudební režii.

Galantní k dívkám a ženám, věčný rebel proti všem lumpům - politickým zvláště, skvělý řidič a zdatný uživatel výpočetní techniky, kuchař s fantazií, tragéd i srandista. S rozdělením republiky se dodnes nesmířil a je přesvědčen, že krom celého federálního parlamentu by za to měl sedět především současný president Klaus. Narodil se 29. 12. 1955 v Kolíně (nad Labem) v divadelní a dnes by se řeklo „mezinárodní“ rodině, neboť otec - divadelní režisér Pavel Rímský byl Slovák.